top of page

Презентовано перше профспілкове партнерство між Україною та Німеччиною

  • Фото автора: Алла Павленко
    Алла Павленко
  • 17 бер.
  • Читати 2 хв

На запрошення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Алла Іванівна Павленко, Голова Білоцерківської міської організації Профспілки  працівників освіти і науки України, взяла участь у інформаційному брифінгу щодо презентації проєкту – першого профспілкового партнерства між Профспілкою працівників освіти і науки Німеччини (GEW) та Профспілкою працівників освіти і науки України за підтримки Федерального міністерства економіки та розвитку Німеччини (BMZ).

14 березня 2025 року в приміщенні Укрінформ відбулася презентація проєкту першого профспілкового партнерства між Профспілкою працівників освіти і науки України та Профспілкою працівників освіти і науки Німеччини (GEW).

Захід об’єднав представників українських та  німецьких профспілок, урядових структур, експертів у сфері соціального діалогу, освітян, студентство, молодих педагогів, профспілкових активістів – загалом 30 учасників офлайн та понад 140 онлайн (включаючи студії зі Львова, Харкова, Києва та Білої Церкви). 

Учасниками презентації були: представники Федерального міністерства економіки та розвитку Німеччини, Міністерства економіки України, Міністерства освіти і науки України, Профспілки працівників освіти і науки Німеччини, Профспілки працівників освіти і науки України, профспілкові активісти та експерти у сфері соціального діалогу, освітяни.

Метою проєкту було зміцнення соціального діалогу між урядом та профспілками, стратегічне та організаційне зміцнення Профспілки працівників освіти і науки України, сприяння сталому поліпшенню умов праці в освітньому секторі країни.

Проєктом партнерства передбачено проведення серії заходів, активностей для членів Профспілки, які навчатимуться ефективному представництву інтересів працівників освіти на національному та регіональному рівнях, підвищенню впливу профспілки на освітню політику та поліпшенню умов праці педагогів.

Презентований Проєкт відкриває нові можливості для посилення  соціального діалогу та представництва інтересів працівників освітньої сфери України, що сприятиме розвитку демократичної та стійкої освітньої системи профспілок у трансформації системи освіти та зміцнення демократичних практик в Українському суспільстві.

«Освіта – це драйвер економіки, але її фундамент – це педагог. Якщо ми не змінимо ставлення до вчителя в суспільстві, не створимо умов для його розвитку і захисту – втратимо кадри. Цей проєкт – це можливість започаткувати суспільний діалог про місце і цінність педагога, і профспілка тут є рушієм», – наголосив Сергій Романюк, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України.


 
 
 

Comments


bottom of page