«Шляхами соціального діалогу. До ЄС з новим Трудовим кодексом України»
Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий звернувся до Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з пропозицією активізувати спільну роботу над проєктом Трудового кодексу України (далі – проєкту Кодексу).
У розвиток домовленостей досягнутих між СПО об’єднань профспілок та Мінекономіки восени поточного року профспілкова сторона поінформувала Мінекономіки про свою готовність розпочати тристоронні консультації щодо проєкту Кодексу у форматі соціального діалогу. «За результатами раніше досягнутих домовленостей профспілковою стороною вже проведена робота з добору фахівців до складу тристоронньої робочої групи від профспілок, а також направлено підготовлений Мінекономіки переклад англійською мовою проєкт Кодексу до Міжнародної конфедерації профспілок та Європейської конфедерації профспілок з метою отримання відповідної експертної оцінки», – зазначив Григорій Осовий у своєму зверненні.
Використовуючи наявну мережу міжнародних профспілкових зв’язків було проведено попередню роботу з представниками профспілкового офісу Міжнародного бюро з діяльності працівників (ACTRAV) та Групи 2 (представники працівників) Європейського соціально-економічного комітету (ЄСЕК) з метою їх активного долучення до роботи з аналізу проєкту Кодексу, яка проводиться наразі фахівцями Міжнародної організації праці та Європейського Союзу.
Профспілкова сторона послідовно виступає за проведення інклюзивної роботи з підготовки нової «Трудової Конституції України» на Європейських засадах, виходячи з балансу інтересів всіх зацікавлених сторін, закладених у цілі сталого розвитку ООН.
З огляду на зазначене, СПО об’єднань профспілок очікує на отримання від розробників найновішої редакції проєкту Кодексу і готові долучити до її обговорення профспілкових активістів всіх рівнів, як практиків регулювання трудових відносин, так і представників правничих закладів освіти.
За матеріалами
Департаменту правового захисту ФПУ
댓글