top of page
Пошук
  • profosvita-it

Зарплату вчителів дофінансують із залишків освітньої субвенції


Заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв’ю «Укрінформ» розповів про фінансування освіт


ньої галузі у 2023 році.

Передбачена на наступний рік освітня субвенція, за рахунок якої виплачується заробітна плата вчителям, буде на 10% меншою ніж у 2022 році, але її скорочення буде компенсовано за рахунок залишків субвенції, що накопичилися у попередні періоди.


«Щодо освітньої субвенції, на яку зазвичай припадає левова частка видатків на галузь, розумію, що питання украй чутливе, бо стосується кожного педагогічного працівника. Якщо спрощено ‒ це ресурс для їхньої зарплатні. Передбачена на наступний рік субвенція і справді “скромніша” за цьогорічну. 87 мільярдів гривень, тобто на 10% менше, ніж уточнений план 2022 року. Та водночас побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні», – зазначив Єрмоличев.


Він зауважив, що аналіз практики освоєння й розподілу субвенції свідчить про те, що ці кошти ніколи повністю не витрачаються, а частина осідає на рахунках.

«Ні, гроші не розкрадаються і не зникають деінде. Річ у тім, що формула освітньої субвенції передбачає стимулювання якісної мережі шкільних закладів. Сформувавши таке якісне й оптимізоване освітнє середовище, деякі громади можуть заощаджувати частину наданих державою грошей і накопичують перехідні залишки, щоб у наступні роки витрачати їх на оновлення матеріально-технічної бази», – каже заступник міністра фінансів.

За його даними, за звичайних обставин Міністерство фінансів ставиться до цього з розумінням й підтримує відповідні ініціативи. Але в умовах війни не можна дозволити, щоб в країні 5-6 млрд грн щороку лежали без руху на рахунках місцевих бюджетів.


«Хочемо, щоб ці кошти працювали передовсім у сфері освіти. Для розуміння: станом на 1 листопада неосвоєні залишки субвенції сягали 8,1 мільярда гривень, водночас за поточний рік вони збільшилися на 2,5 мільярда».

bottom of page